Sondaj

Sondaj Hizmetleri Sayfamıza Hoş Geldiniz

Evtek Zemin Sondaj olarak sondaj hizmetlerimizi size tanıtmaya çalışacağız. Sondaj hizmetlerimizi tanıtmadan önce sizler öncelikle en basit hali ile sondajın tanımını vermemizin gerektiğini düşündük.

 

 Sondaj Nedir ?

En basit hali ile genellikle yerin derinliklerine doğru delik açma işlemleri için kullanılan genel bir terimdir. Çeşitli amaçlar doğrultusunda (maden arama, zemin etüdü, petrol arama, veya su arama) açılabilir. Genel itibari ile iki farklı türü vardır. Darbeli (sığ sondajlar) için ve rotari (döner) sondaj (çok derin sondajlar) için.

Bu tanımdan da anlışılacağı gibi sondaj çeşitli amaçlar doğrultusunda yer altı araştırmaları ve yer altı ekonomik madenlerini tahlil etmeye yarayan iş sınıfıdır.

 

Sondaj Ekonomisi

Sondaj Dünya’da ve Türkiye’de maliyeti açısından pahallı bir araştırma çeşidir. Kullanılan malzemelerde özel alışımlar kullanılır bu malzemeler kimi zaman el ile yapılır kimi zaman da fabrikasyon olarak üretilir. Örnek olarak kullanılan matkaplarda özel alışımlı ve çok sert elmas uçlar el ile matkabın üzerine dizilip çok özel ısıl işlemlerden geçirilerek üretilir. Bu gibi nedenler ile hem işçilik hemde malzeme yönünden çok pahallı bir uygulamadır.

 

Sondaj Hizmetlerimiz

Evtek Zemin Sondaj olarak verdiğimiz sondaj hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir;

1 – Zemin Etüdü Amaçlı ( Jeoteknik Sondajlar)

2 – Maden Sondajı (Rezerv hesapları, araştırma ve arama aondajları)

3 – Su Sondajı ( Su araştırma ve arama sondajları, su kuyusu sondajları)

4 – Jeotermal Sondaj ( Jeotermal arama ve araştırma sondajları)

5 – Çevre Sondajları ( Çed raporları için araştırma sondajları, kirlilik araştırma sondajları)

6 – Petrol Sondajları ( Petrol araştırma sondajları)

 

Sondaj Fiyatlarımız

Evtek Zemin Sondaj olarak yapacağınız işlere sondaj fiyatı verirken dikkat ettiğimiz hususlar genel itibari ile yapıcağınız işlerin nitelikleri ile doğru orantılıdır. Genel olarak piyasadaki diğer firmalardan farkımız yapacağınız işe göre fiyat vermek olacaktır. Piyasadaki sondaj firmalarından farkımız size en ekonomik fiyatı vermek olacaktır. Sondaj fiyatlarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bize Ayrıca www.forekazık.com veya www.forekazık.tv adreslerinden de ulaşabilirsiniz.

Haritada Evtek Zemin Sondaj

Evtek Zemin Sondaj

Adres : Süleyman Bey Mah. İstiklal Caddesi Turnalar Pasajı No : 24/C  Merkez / Yalova

Telefon : + 90 226 814 17 73

Fax : + 90 226 814 17 73

e-mail : info@evtekzemin.com